Léčivá masáž

Léčivá masáž trvá minimálně hodinu, abyste měli čas se uvolnit a pomalu proniknout do klidového stavu mysli, kdy se tolik neztotožňujete se svými starostmi. Je obecně známo, že náš mozek vytváří určité elektromagnetické pole, které je proměnlivé podle aktivity. Pokud relaxujeme, sestupujeme do hladiny alfa, tedy nižších frekvencí, při kterých se zbavujeme stresu a úzkostí, lépe se vnitřně soustředíme, snáze se učíme, rozvíjí se kreativita.

V tomto stavu jsme v klidu, bezpečí, duševní pohodě a náš imunitní systém a metabolismus pracuje správně. Pokud se nám povede jít do ještě hlubšího uvolnění (theta vlny), startují samoléčebné procesy, propojujeme se s nevědomím, zlepšuje se naše intuice, dlouhodobá paměť a kreativita. Tak dokážeme uzdravovat své tělo i mysl a přicházet na nová řešení životních situací.

Léčivá masáž představuje terapii, kdy já jako dávající jsem plně v přítomnosti s plnou pozorností vnímám vaši fyzickou schránku, energii, reakce těla, jeho potřeby. Technikami, které předcházejí masáži, se společně pokusíme tomuto stavu přiblížit i Vás tak, abyste plně vnímali, co se děje na hlubších úrovních těla, následně v mysli, případně emocionálně, a zbavili se napětí, obnovili proudění energie, získali celkové uvolnění, mohli s případnými bloky pracovat, uvědomovat si jejich příčinu a uvolnit je.  Velmi důležitý je váš vědomý dech během masáže. Do terapie můžeme společně vložit záměr pro Vaše nejvyšší dobro. Ten se v průběhu terapie, jak se objevují nové vjemy ve vědomí, může měnit.

Vědomá masáž prožívaná v plné přítomnosti může být silně transformační zážitkem. Tělo je pouze jednou ze součástí naší bytosti, nelze jej léčit odděleně od mysli, duše a pokud neodstraníme příčinu svých potíží na všech úrovních, nezmizí ani fyzické projevy potíží, nebo ne na dlouho.  Nerovnováha v jakékoliv této součásti se projeví i na ostatních dvou úrovních. Hlubší vnímání těla a jeho potřeb se promítne i do ostatních úrovní a může probudit samoléčící schopnosti.

Vaše tělo pohýčkám, i pokud nemáte žádné starosti, upevníme se v tomto stavu a dopřejeme tělu regeneraci.


Meditace

V přípravě..

© 2021 Marcela Pinkasová
            Léčivá masáž
 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!